זהב לבן

זהב, המזוהה יתר מכל עם תחום התכשיטים, מהווה כיום יותר מאשר חומר גלם – זהו למעשה סמל סטטוס של ממש. לכן, כשחושבים להזמין תכשיט או לייצר אותו, חייבים לבחון היטב את מאפייני הזהב שאמור להרכיב אותו. הבחירה הראשונה ואולי גם החשובה מכולם היא איזה סוג של זהב אתם מחפשים, כשהברירות העיקריות הן זהב לבן לעומת זהב צהוב (יש גם זהב ורוד, אבל הוא פחות נפוץ במחוזותינו). הנה כל מה שחשוב שתדעו על הזהב הלבן.

 

על הזהב הלבן

הצבע הסופי של הזהב, במקרה של תכשיטים, תלוי בשילוב החומרים שמרכיבים את התוצר הסופי. זהב לבן נוצר מסגסוגת של זהב עם ניקל או עם פלטינה, ולפעמים עם חומרים אחרים. התוצאה היא גוון בהיר של התכשיט, מה שמגלם בתוכו מספר יתרונות. ראשית, בכוחו של הזהב הלבן להבליט אלמנטים אחרים בתכשיטים, כשהדוגמא המובהקת ביותר היא היהלום המככב בטבעות אירוסין ובתכשיטים אחרים.

בחירה בזהב לבן תהיה במידה רבה אופנתית במיוחד, כאשר תכשיטים שכוללים אותו ימשכו אליהם תמיד תשומת לב חיובית – גם בשל העובדה שזהב לבן הוא בוהק ונוצץ. הזהב הלבן פונה למכנה משותף רחב מאד של אנשים, וקל מאד להתאים אותו ליהלומים, לתכשיטים, לצבע העור או אפילו ללבוש של האדם. הזהב הלבן יתאים תמיד למעשה.

 

ומה באשר למחיר?

המחיר של תכשיט המיוצר מזהב תלוי בפרמטרים מגוונים, ואינו קשור רק לגוון הזהב שמרכיב אותו. לכן, אי אפשר לדעת כמה יעלה תכשיט כזה לפני שבוחנים אותו לעומק, מגדירים את צורתו וכן את השילוב עם אלמנטים אחרים. ניתן לומר כי בכל הנוגע לתכשיטי זהב לבן מחיר הוא נתון משתנה מתכשיט לתכשיט, אך הוא בהחלט נוח בהשוואה לזהב הצהוב. סיבה עיקרית להבדל היא שזהב לבן אינו מצריך ציפוי רודיום על מנת להבהיר אותו מעט.

עגילים מעוצבים
שרשרת עם יהלום
צמיד טניס זרקונים
טבעת אירוסין זהב לבן יהלום
נגישות