יהלומן – מאז ומעולם רחשו בני האדם חיבה יתרה לקישוטים יפים ולתכשיטים. כאשר הטכנולוגיה של ייצור תכשיטים התקדמה והשתכללה החלו בעלי מלאכה ואומנים מוכשרים לרקוע תכשיטים ולעצב יהלומים נהדרים. מזה שנים נחשב יהלומן לאיש מקצוע מומחה ובכיר, שמסוגל להוציא מתחת ידיו יהלומים מלוטשים, נפלאים, בגדלים שונים ובדרגות שקיפות השואפות לשלמות. למרבה הגאווה, בישראל מתגוררים ופועלים כמה מבכירי היהלומנים בעולם כולו.

יהלומן לא רק אומנים

במשך שנים רבות היה שמור התואר יהלומן לאדם שמבצע את עיבוד היהלום עצמו במו ידיו. שם תואר זה נשמר למי שידע לקחת את חומר הגלם, היהלום הגולמי, ולהפוך אותו ליצירת אומנות מלוטשת, שראויה לשיבוץ במיטב התכשיטים המרהיבים. עם השנים, הפכו היהלומנים המובילים לא רק לבעלי מקצוע אומנים. רבים מהיהלומנים המוכשרים הפכו גם למשווקים, חלקם מפיצים יהלומים בעולם, אחרים מעורבים גם בעסקי הכרייה ויש כאלה שמתחזקים חנות אחת או יותר לממכר סוגים שונים של יהלומים ותכשיטים משובצים.

בין אם היהלומן עוסק בליטוש עצמו ובין אם מדובר גם באיש עסקים או בבעל עסק לתכשיטים, תמיד יהיה זה אדם שמבין על בוריו את הענף בו הוא פועל. היהלומן המקצועי יודע לזהות את ההבדל בין יהלום אמיתי לבין זיוף, בין אבנים יקרות מסוגים אחרים לבין יהלומים של ממש.

יהלומן – אומנות עם אחריות

יהלומנים מקצועיים ואמינים ידועים לא רק בכך שהם מומחים בעיצוב תכשיטים ובליטוש יהלומים. יהלומנים מקצועיים ואמינים ידועים גם בכך שהם ערבים בפני לקוחותיהם בדבר איכות התכשיטים המשובצים והיהלומים שלהם. מקובל מאוד בקרב אנשי המקצוע המובחרים של הענף להעניק ללקוחות אישור המהווה אסמכתא לאיכות היהלום או היהלומים שנרכשו. אישור כזה נותן שקט נפשי לאלו שרוכשים תכשיט יקר ואבן חן כה מרשימה.

נגישות